UŽITEČNÉ INFORMACE

Kontakty

Nadace Tomáše Bati
Gahurova 292, 760 01 Zlín
sekretariat@batova-vila.cz
Tel.: 577 219 083
Mobil: 737 834 176

Ubytování

Hotel Baltaci Atrium ***** - místo konání konference
Pro účastníky konference je zařízeno ubytování přímo v hotelu Baltaci Atrium *****, kde se konference koná. Účastník si rezervuje ubytování sám a do poznámky uvede informaci: „Jsem účastníkem konference Principy Baťa v praxi“, tak získá speciální slevu na ubytování. Kapacita hotelu je omezena, proto doporučujeme zajistit si ubytování v předstihu.
Pro ubytované účastníky konference je zajištěno parkování u hotelu.
Hotel je vzdálen od Baťovy vily – místa společenského večera, 20 min pěší chůze.
Více informací a možnost rezervace:
www.baltaci.cz

Pultová cena Cena pro Vás
Jednolůžkový pokoj 2.200,- 1.600,-
Dvoulůžkový pokoj 3.100,- 2.200,-
Třílůžkový pokoj 3.800,- 2.900,-


Hotel Baltaci U Náhonu ***
Speciální nabídku ubytování jsme pro Vás připravili také v Hotelu Baltaci U Náhonu ***. Hotel je vzdálen od místa konání konference 10 minut pěší chůze. Parkování u hotelu je zajištěno. Účastník si rezervuje ubytování sám a do poznámky uvede informaci: „Jsem účastníkem konference Principy Baťa v praxi“, tak získá speciální slevu na ubytování. Kapacita hotelu je omezena, proto doporučujeme zajistit si ubytování v předstihu.
Hotel je vzdálen od Baťovy vily – místa společenského večera, 20 min pěší chůze.
Více informací a možnost rezervace:
www.zlinhotel.cz

Pultová cena Cena pro Vás
Jednolůžkový pokoj - Standard class 1.100,- 950,-
Dvoulůžkový pokoj - Standard class 1.300,- 1.100,-
Třílůžkový pokoj – Standard class 1.800,- 1.500,-
Jednolůžkový pokoj - First class 1.300,- 950,-
Dvoulůžkový pokoj - First class 1.600,- 1.100,-
Třílůžkový pokoj - First class 1.800,- 1.500,-


Další možnosti ubytování:
Interhotel Moskva ****
K místu konání konference: pěší chůzi 25 minut
Více na: www.hotelmoskva.cz
Výhody: centrum města, parkování u hotelu, možnost pěší dostupnosti k místu konference a místu společenského večera.

Hotel Garni ***
K místu konání konference: pěší chůzi 24 minut
Více na: www.hotelgarnizlin.cz
Výhody: centrum města, parkování u hotelu, možnost pěší dostupnosti k místu konference a místu společenského večeru.

Lesní Hotel ****
K místu konání konference: vzdálenost od místa konference 4 km, autem 5 minut, možnost využít MHD, autobus č. 33.
Více na: www.lesni-hotel.cz
Výhody: mimo centrum města, klidné prostředí v zeleni, blízkost Baťovských filmových ateliéru, parkování u hotelu.

Penzion Uno ***
K místu konání konference: pěší chůzi 25 minut
Více na: www.penzion-uno.hotel.cz
Výhody: centrum města, parkování u hotelu, možnost pěší dostupnosti k místu konference a místu společenského večeru.


Co baťovského stojí za to vidět ve Zlíně


Pohled na Zlín z terasy 21. budovy a dobový výtah-kancelář J. A. Bati
V rámci pátečního doprovodného programu jsme připravili návštěvu 21. budovy a možnost vyjezdu dobovým výtahem-kanceláří J. A. Bati, který však nikdy nesloužil ke kontrole spolupracovníků, jak se mylně traduje. Z 21. budovy je výjimečný pohled na tovární areál a celé město Zlín. Na střeše se nachází kavárna, pokud bude přát počasí, je možné si výhled zpříjemnit dobrou kávou. Součástí 21. budovy je také osmé ředitelské patro, které je rekonstruováno do původní podoby konce 30. let. Odvážní si mohou vyzkoušet jízdu dobovým výtahem Páternoster.
Na terasu 21. budovy, která je volně přístupná, se dostanete také individuálně během celého dne. Dobovým výtahem-kanceláří je možné se svézt jen v rámci doprovodného programu konference.

Baťův institut 14.- 15. – výstava Princip Baťa
V prostorách Baťova institutu ve 3. et. se nachází velmi zdařilá interaktivní výstava, která mapuje život Tomáše Bati, jeho spolupracovníků a vývoj firmy Baťa. Muzeum představuje dále veškerá výrobní odvětví firmy Baťa, včetně možnosti se seznámit s dobovou filmovou reklamou firmy Baťa.
Součástí je také expozice obuvnického muzea, Filmových ateliérů a expozice našich nejznámějších cestovatelů – Zikmunda a Hanzelky.
Návštěva tohoto muzea je součástí doprovodného programu konferencve. Cena za individuální prohlídku muzea, mimo doprovodný program, je 129 Kč. Otevírací doba je od 10.00 – 18.00.

Baťův institut 14.- 15 – Krajská galerie výtvarného umění Zlín
Součástí Baťova institutu je také Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně. Naleznete zde představení baťovské architektury, nejznámějších baťovských vil, obchodních, průmyslových i společenských staveb. Nechybí také zmínka o Škole umění, kterou firma Baťa založila, o jejich žácích a jejich vlivu na splynutí designu a výroby.
Pokud byste měli zájem, doporučujeme zajistit si komentovanou prohlídku.
Cena vstupu je 129 Kč. Otevírací doba je od 10.00 – 18.00

Procházka továrním areálem
Nadšencům industriální architektury doporučujeme procházku tovární areálem. Jedná se o jedinečný zážitek z procházky areálem, do kterého se opět vrací život. Malé kavárny, restaurace, kluby a obchody se mísí s místy, kde stále probíhá výroba. Areál si zachovává svůj nadčasový půvab a zároveň splňuje nároky na společenský život v moderním městě.
Doporučujeme Vám navštívit Kavárnu Továrna, restauraci FitFoodie či klub Blok 12.

Lesní hřbitov a hrob Tomáše Bati
Slova Tomáše Bati, která pronesl na městském zasedání, když se projednával jeho návrh na výstavbu Lesního hřbitova, jsou známa a odpovídají jeho povaze – být užitečný za každých okolností. Tehdy měl prohlásit, jako argument na obavy starší paní, která měla strach z toho, že se její tělo po smrti stane výživou pro stromy – Co více si přát – než to, že budu užitečný i po smrti. Podle Bati neměl být hřbitov místem strachu a bázně, ale místem kam by lidé chodili rádi na procházky a pikniky – hřbitov měl jednoduše splynout s lesem. Tehdy ještě Tomáš Baťa netušil, že bude jeden z prvních, kteří zde spočinou.
Pokud byste měli zájem podívat se na místo posledního odpočinku Tomáše Bati, je hřbitov otevřen denně od 7.00 do 18.00. Cesta k hrobu je značena směrovkami.

Vila Tomáše Bati
Společenský večer konference se uskuteční v prostorách vily Tomáše Bati. Budete tak mít jedinečnou příležitost prohlédnout si rodinné prostory jeho vily, kterou navrhl prof. Jan Kotěra a rodině sloužila od roku 1912. V rámci společenského večera Vám také představíme některé ze vzácných artefaktů, které patřily přímo Tomáši Baťovi.
Inspirovat se vilou můžete v předstihu již zde: http://www.batova-vila.cz/virtualni-prohlidka/

Vila Jana A. Bati
Jednou z významných zlínských vil je také vila nevlastního bratra Tomáše Bati , Jana A. Bati. Postavena byla v roce 1927 a jejím autorem je František Lýdie Gahura. Vila v současné době patří Českému rozhlasu, který její prostory využívá. Vilu je však možné prohlédnout si zvenčí. Více se o vile dozvíte zde:
http://www.architekturazlin.cz/vila-j-bati

Náměstí práce
Někdejší Hotel Společenský dům (současný Interhotel Moskva), Obchodní dům, Tržnice, Velké kino – se nachází na Náměstí práce, kde se koncentruje nejdůležitější baťovská architektura. Můžete si prohlédnout nadčasovost baťovského funkcionalismu.

Gahurův prospekt a rekonstrukce památníku Tomáše Bati
Z náměstí Práce lze plynule přejit k revitalizovanému Gahurovu prospektu, který je lemován řadami baťovských internátů, které byly nedílnou součástí konceptu Baťových škol práce pro mladé muže a později i mladé ženy. Prospekt je ukončen někdejšími studijními ústavy a dominantou Památníku Tomáše Bati, který je v současné době rekonstruován a patří mezi perly nejen zlínské, ale také světové architektury.

Expozice Baťovské bydlení
Pokud patříte mezi nadšence baťovské architektury, zejména baťovského bydlení. Máme pro Vás úžasnou nabídku výjimečné expozice baťovského bydlení, která je situována do jednoho z prvních baťovských jednodomků, nedaleko od hotelu Moskva. Návštěvu je nutné domluvit individuálně. V případě zájmu využijte kontakt: office@ellement.cz.
BATAVPRAXI © 2017 | Design: barbaradesign.cz | Code: horak.cx